Momondo je spletni iskalnik kart, ki po do sedanjih izkušnjah najde najcenejše letalske karte in v iskanje vključuje tudi nizkocenovne prevoznike.
|
Skyscanner je prav tako zelo uporabna spletna stran za iskanje letalskih kart. Skyscanner je še posebej uporaben, če ste z datumi zelo fleksibilni, saj lahko kot datum odhoda in prihoda navedete cel mesec. Če pa niste povsem odločeni niti glede destinacije, pa lahko z določenega letališče na določen datum iščete polete kamorkoli (pod ime destinacije vnesite "Everywhere").
|
Kiwi je še en iskalnik letalskih kart z interkativnim zemljevidom, na katerem se izrišejo najugodnejše cene na različne destinacije po svetu. Gre za nekoliko manj znan, a zelo uporaben iskalnik.
|
Nizkocenovci je slovenska spletna stran in kot že ime pove, je namenjena iskanjem letov z nizkocenovnimi prevozniki. Zaenkrat pokriva samo Evropo, a je za trenutni namen sila uporabna stran.
|
Po Svetu je ena najboljših slovenskih spletnih strani, ki redno objavlja akcije letalskih prevoznikov in t.i. error fare ponudbe, ki nastanejo zaradi napak v sistemu. Takšne karte je potrebno kupiti čimprej, saj letalski prevozniki navadno napake hitro popravijo.
|
Booking je ena najbolj enostavnih spletnih strani za iskanje prenočišč. Kar je na tej strani še posebej uporabno, je, da lahko veliko večino rezervacij enostavno in brezplačno razveljavite do nekaj dni pred načrtovanim prihodom.
|
Hostelworld je iskalnih poceni prenočišč, večinoma hostlov in B&B-jev. Včasih je bilo potrebno pri rezervaciji plačati še dodatnih nekaj evrov za rezervacijo, zdaj pa to ni več potrebno.
|
Airbnb je platforma, ki ljudem omogoča da proste sobe in stanovanja oddajajo brez da bi dejavnost uradno prijavili. Zaradi neplačevanja davkov je v nekaterih državah oglaševanje prenočišč na Airbnb za lastnike kaznivo. Po naših izkušnjah se prenočevanje preko Airbnb odlično obnese, razmerje med kvaliteto in denarjem pa velikokrat precej boljše od prenočevanja v hotelih.
|
Couchsurfing je eden meni najljubših načinov iskanja prenočišča, saj ne gre samo za prenočevanje pri domačinih, temveč tudi za izmenjavo znanj, izkušenj in je hkrati tudi recept za edinstven vpogled v kulturo in življenje domačinov. Gostitelji so preko Couchsurfinga zavezani k brezplačni oddaji prenočišč.
|
BlaBlaCar je odlična spletna stran za iskanje ali ponujanje prevoza, če si želite zmanjšati stroške poti ali zgolj družbe med dolgo vožnjo. Stran je enostavna za uporabo in prevoz velikokrat cenejši in hitrejši od javnega.
|
Rentalcars je spletna stran, ki je podobna iskalniku letalskih kart, le da tukaj iščete najcenjšo možnost izposoje avtomobila med številnimi rentacar ponudniki. Naše izkušnje s spletno stranjo so dobre, le pozorni podite, da vam podjetje, pri katerem najemate avto, ne zaračuna kakšnih zavarovanj in podobnih stvari, ki ste jih vplačali že vnaprej.
|
Tripadvisor je nepogrešljiv pripomoček, ko želite preveriti mnenja obiskovalcev o določeni restavraciji, prenočišču ali znamenitosti. Čeprav ponuja tudi iskalnik prenočišč, pa se nam le-ta ne zdi preveč uporaben in zato z njim nimamo veliko izkušenj.
|
WWoofing je izjemna priložnost, da si z delom (4-6 ur na dan) na ekološki kmetiji kjerkoli na svetu zaslužite posteljo in hrano, ponekod pa tudi mahjno žepnino. Delo je različno in vključuje pomoč na vrtu, v hlevih, izdelovanje sira, peko kruha, vinogradništvo itd.
|
Lonely Planet je za večino popotnikov nepogrešljiva pomoč pri načrtovanju potovanja. In čeprav uporabnosti vodičev ne gre oporekati, pa se velikokrat obrestuje tudi pregled ostalih vodičev in internetnih strani, saj Lonely planet včasih izpusti stvari, ki bi se jih vsekakor splačalo pogledati.
|