Enega izmed dopoldnevov sva preživela v palači Topkapi, ki je na nek način res posebna. Z ničemer ne spominja na evropske dvorce in palače, saj gre za več manjših stavb in paviljonov nanizanih okoli štirih velikih dvorišč. Najlepši del palače so prostori harema, kjer so živele konkubine, sultanove žene, njegova mama in sam sultan. Ker islam ne dovoli zasužnjevanja muslimanov, so morale biti konkubine v haremu drugih veroizpovedi, čeprav so jih potem izšolali tudi o islamu. Sultan je lahko imel do štiri žene in neomejeno število konkubin, v kolikor jih je lahko preživljal. Verjetno najbolj znana in vplivna konkubina je bila Roxelana, ki se je kasneje poročila s sultanom Sulejmanom Veličastnim.
Največ ljudi se gnete v Zakladnici, kjer so shranjeni predmeti nepredstavljivih vrednosti, ki so bili v lasti Otomanskega cesarstva. Poleg diademov, škatel smaragdov, mečev in zlatih prestolov, je na ogled tudi četrti največji diamant na svetu. Mislim, da toliko zlatnine in dragih kamnov, kot sem jih tu videla v desetih minutah, še nisem videla v celem življenju. Spodnje fotografije so pobrane iz interneta, saj fotografiranje navadnim smrtnikom ni bilo dovoljeno.
Nedaleč stran stoji še Bazilika cisterna ali bolje rečeno, je skrita pod zemljo. Gre za eno izmed stotin cistern, ki ležijo pod mestom. Ime Bazilika izhaja iz dejstva, da je na tem mestu v času Rimljanov stala bazilika. Od 6. st. naprej so cisterno uporabljali za hrambo in filtracijo pitne vode. Notranjost je res čudovita, vse kaj drugega, kot to, kar sem si ob besedi cisterna zamišljala.