V Koti Kinabalu smo preživeli tri dni, od tega je drugi dan skoraj cel dan lilo kot iz škafa. Ko je dež pozno popoldne le ponehal, smo se odpeljali do Sabah Muzium-a, muzeja province Sabah. Sabah je ena izmed dveh malezijskih provinc na Borneu (druga se imenuje Sarawak in leži jugozahodneje). V muzej smo prispeli dobro uro pred zaprtjem (zapre se namreč že ob petih), a smo si vseeno uspeli pogledati večji del razstavnih zbirk. V glavni stavbi, ki je bila v času, ko je bil Borneo še britanska kolonija, sedež britanskega guvernerja, so razstavljene štiri večje zbirke: naravoslovna, etnografska, arheološka in zbirka keramike. Seveda so vse štiri povezani z naravo in ljudstvi Sabaha. Tri največja ljudstva so Kadazun-Dusun, Bajau in Murut, čeprav gre za zelo široke kategorije, saj na primer samo znotraj ljudstva Kadazun-Dusun govorijo 13 različnih jezikov. Tradicionalno so živeli v t.i. longhouses (dobesedno dolge hiše), danes pa se mlajše generacije že oddaljujejo od tradicij svojih prednikov in povzemajo vedno bolj moderen način življenja.
V sklopu muzeja je tudi etnološki park, kjer so postavljene hiše pripadnikov različnih plemen in čeprav je vse skupaj zanimivo, se nikakor ne more primerjati s potovanji v vasi, kjer ljudje na tak način še zmeraj živijo.
Iz muzeja smo se peš vrnili v mesto. Med potjo smo naleteli na Sabah State Mosque (mošejo) in malo naprej še na manjši slum, bolj podoben koliščarskemu naselju. Po približno 4 kilometrih hoje, ki je ob pomanjkanju pločnikov in prehodov za pešce vse prej kot enostavna, smo končno prispeli nazaj v mesto, kjer smo si privoščili večerjo in svež kokos. Na krožnikih se je tokrat znašla govedina z ingverjem in mlado čebulo in popečeno kitajsko zelje.
Izmed zanimivosti, ki jih ponuja mesto, smo si ogledali še drugo mošejo, ki leži na severni strani mesta - Masjid Bandar in Atkinson Clock Tower, ki je najstarejša zgradba v Koti. Stolp z uro je bil postavljen kot spomenik Francisu Georgu Atkinsonu, prvemu častniku Jesseltona (Kote Kinabalu) in je ena redkih zgradb, ki v mestu še spominja na čas britanskega kolonializma.